| Булінг STOP!
►Відповідальна особа, що здійснює контроль за виконанням плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу та розгляд скарг про відмову у реагуванні на випадки булінгу за відповідними заявами - заступник директора з ВР Христова Світлана Вікторівна
►Матеріали "16 днів проти насильства"
►Блог соціального педагога
► Роль, права та обов'язки всіх учасників учасників освітнього процесу у попередженні та протидії булінгу
►Робота з педагогами
► Анонімне опитування для учнів, щодо запобігання булінгу! пройти анонімне опитування
Відповідно до законів України «Про охорону дитинства», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», наказу Міністерства освіти і науки України від 01.02.2010 № 59 «Про вжиття заходів щодо запобігання насильству над дітьми», наказів департаменту освіти та науки Запорізької міської ради від 31.01.2019 № 21р «Про заходи щодо протидії булінгу», від 17.10.2019 № 416 р «Про вжиття додаткових заходів щодо попередження насильства та булінгу» з метою вивчення стану забезпечення у закладах освіти безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та булінгу просимо Вас учнів, взяти участь у опитуванні, яке є цілком анонімне до 05.02.2021 року. Відповідайте відверто, це допоможе педагогічному колективу зробити висновки, щодо рівня безпеки освітнього середовища у нашому закладі освіти.
► Всеукраїнська ініціатива Кампанія проти кібербулінгу
Кібербулінг — це знущання, приниження, агресивні напади, які здійснюють за допомогою різних гаджетів (зокрема телефонів), з використанням інтернету, будь-яких електронних (цифрових) технологій.
За даними дослідження, проведеного дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) у 2018 році, серед 10–17-річних українців кожен п’ятий підліток визнає себе жертвою онлайн-знущань. У нашому законодавстві є визначення поняття «булінг» та передбачена адміністративна відповідальність за цькування в школі у вигляді штрафів, громадських робіт. Але попри те, що у визначення «булінг» у національному законодавстві включено компонент «електронні комунікації», пропоновані Законом заходи все-таки є недостатніми. Поділяючи стурбованість через проблему кібербулінгу й недосконалість законодавства, команда Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA у березні 2019 року започаткувала Всеукраїнську кампанію проти кібербулінгу.
► Головне в законі "Про протидію булінгу в школах" №8584 інформаційна стаття
► Алгоритм дій та порядок звернення у випадку виявлення факту булінгу (цькування)
Алгоритм дій для учнів, які стали свідками булінгу:
1. Спробуйте припинити цькування – булінг не слід ігнорувати!
2. Обов’язково повідомте будь-кого з педагогів або уповноважену особу – заступника директора з ВР
Порядок подання заяв або повідомлень про випадки булінгу
Алгоритм дій для педагогів, інших працівників закладу, які стали очевидцями булінгу або отримали звернення від учнів:
1. Відразу розглянути інцидент – булінг не слід ігнорувати!
2. Забезпечити припинення будь-яких дій, які можуть створювати фізичний та психологічний тиск
3. Обов’язково повідомити керівника закладу( у разі відсутності – заступника директора з ВР) в усній формі чи шляхом подання заяви( залежно від ступеня тяжкості вчиненого тиску) до керівника закладу( у разі відсутності – до заступника директора з ВР)
Порядок реагування на випадки булінгу
Заява про факт виявлення булінгу зразок заяви
Для декого школа – не фан і друзі, та навіть не фізика чи хімія. Це постійне фізичне і психологічне насильство. Дізнайся, що робити, якщо ти став свідком булінгу.
► Як зупинити булінг: поради для дітей інформаційне відео
Якщо ти зіткнувся з булінгом, не закривайся у собі – з цим не впоратися самотужки. Дізнайся, що робити і де шукати допомогу.
► Як зупинити булінг: поради для батьків інформаційне відео
Будь-яка дитина може стати жертвою булінгу. Більшість жертв приховує це від батьків. Такі діти самотні у своїй біді і потребують допомоги. Дізнайтесь, як визначати ознаки булінгу і що робити, якщо ваша дитина стала жертвою.
Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки уряду Німеччини проводить інформаційну кампанію метою якої є пояснення дітям та дорослим що таке булінг, його основні причини та наслідки, а також можливі дії з метою відвернення/зупинення булінгу та створення безпечного середовища, в якому школярі можуть жити, вчитися, грати та розвиватися.
Основа кампанії — заклик до дітей: викресли булінг і обери гідне та цікаве заняття, яке допоможе реалізувати свій потенціал і здобути повагу друзів.
Батьків, кампанія повідомляє про небезпеку і серйозність проблеми, на чиєму боці не знаходилася б їхня дитина. Про необхідність говорити зі своєю дитиною, стати для неї другом, якому можна відкритися і звернутися за допомогою.
► Всеукраїнський тиждень протидії булінгу та Акція "16 днів проти насильства"
План проведення Всеукраїнського тижня протидії булінгу #ШколаДляВсіх
План проведення щорічної Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" #СІМЕЙНІ_ЦІННОСТІ
► Конфлік між вчителем та учнем: формула вирішення інформаційна презентація
► Рекомендації щодо протидії булінгу для учнів
► STOP булінг інформаційна презентація
► Телефони довіри
| |